SEPTEMBER 12

GIRLS SOCCER

Johnstown at Amsterdam, 7 p.m.

Gloversville at Broadalbin-Perth, 7 p.m.

CROSS COUNTRY

Gloversville at Broadalbin-Perth (at Saratoga Biathlon), 4:15 p.m.

VOLLEYBALL

OESJ at Canajoharie, 4:30 p.m.

Fonda-Fultonville at Mayfield, 6 p.m.

Galway at Fort Plain, 6 p.m.

GIRLS SWIMMING

Queensbury at Amsterdam, 4:30 p.m.

Gloversville at Fonda/Johnstown, 4:30 p.m.

GOLF

Amsterdam at Gloversville, 4 p.m.

Schoharie at Canajoharie, 4 p.m.

Middleburgh at Mayfield-Northville, 4 p.m.

SEPTEMBER 13

BOYS SOCCER

Sharon Springs at Canajoharie, 4:30 p.m.

Fonda-Fultonville at Mayfield, 4:30 p.m.

Schoharie at Fort Plain, 4:30 p.m.

OESJ at B-K-W, 4:30 p.m.

Bishop Gibbons at Galway, 4:30 p.m.

Broadalbin-Perth at Johnstown, 7 p.m.

GIRLS SOCCER

Canajoharie at Sharon Springs, 4:30 p.m.

Mayfield at Fonda-Fultonville, 4:30 p.m.

Fort Plain at Schoharie, 4:30 p.m.

Northville at Duanesburg, 4:30 p.m.

B-K-W at OESJ, 4:30 p.m.

VOLLEYBALL

Broadalbin-Perth at Schuylerville, 6 p.m.

GIRLS TENNIS

Amsterdam at Emma Willard, 4:15 p.m.

GOLF

Broadalbin-Perth at Amsterdam, 4 p.m.

Fort Plain at Middleburgh, 4 p.m.

SEPTEMBER 14

GIRLS SOCCER

Amsterdam at Hudson Falls, 4:30 p.m.

Broadalbin-Perth at Glens Falls, 4:30 p.m.

GIRLS VOLLEYBALL

Amsterdam at Glens Falls, 6 p.m.

B-K-W at Canajoharie, 6 p.m.

GIRLS SWIMMING

Amsterdam at Fonda/Johnstown, 4:30 p.m.

GIRLS TENNIS

Glens Falls at Amsterdam, 5 p.m.

GOLF

Broadalbin-Perth at Gloversville, 4 p.m.

Canajoharie at B-K-W, 4 p.m.

Fonda-Fultonville at Schoharie, 4 p.m.

Mayfield/Northville at Galway, 4 p.m.

Duanesburg at OESJ, 4 p.m.

SEPTEMBER 15

FOOTBALL

Queensbury at Amsterdam, 7 p.m.

Broadalbin-Perth at Gloversville, 7 p.m.

Cohoes at Canajoharie-Fort Plain, 7 p.m.

Corinth at Fonda-Fultonville, 7 p.m.

BOYS SOCCER

Galway at Mekeel Christian, 4:15 p.m.

Canajoharie at Middleburgh, 4:30 p.m.

Broadalbin-Perth at Glens Falls, 4:30 p.m.

GIRLS SOCCER

Middleburgh at Canajoharie, 4:30 p.m.

Mayfield at OESJ, 4:30 p.m.

Fonda-Fultonville at Broadalbin-Perth, 7 p.m.

VOLLEYBALL

Broadalbin-Perth at Johnstown, 6 p.m.

Fonda-Fultonville at Middleburgh, 6 p.m.

Fort Plain at Mekeel Christian, 6 p.m.

Schoharie at Galway, 6 p.m.

Duanesburg at Mayfield, 6 p.m.

OESJ at Bishop Gibbons, 6 p.m.

GOLF

Johnstown at Amsterdam, 4 p.m.

Broadalbin-Perth at Scotia-Glenville, 4 p.m.

Mayfield/Northville at Canajoharie, 4 p.m.

SEPTEMBER 16

BOYS SOCCER

Amsterdam vs. Cobleskill-Richmondville, at Fonda-Fultonville HS, 5 p.m.

Cairo-Durham at Fonda-Fultonville, 7 p.m.

GIRLS SOCCER

Fort Plain at West Canada Valley, 10 a.m.

VOLLEYBALL

Canajoharie tournament, 9 a.m.

CROSS COUNTRY

Fort Plain Invitational, 9 a.m.

SEPTEMBER 18

BOYS SOCCER

Mekeel Christian at Canajoharie, 4:30 p.m.

Galway at Fonda-Fultonville, 4:30 p.m.

Fort Plain at OESJ, 4:30 p.m.

Northville at Schoharie, 4:30 p.m.

Broadalbin-Perth at Gloversville, 7 p.m.

GIRLS SOCCER

Canajoharie at Mekeel Christian, 4:30 p.m.

Fonda-Fultonville at Galway, 4:30 p.m.

OESJ at Fort Plain, 4:30 p.m.

Schoharie at Northville, 4:30 p.m.

GIRLS TENNIS

Hudson Falls at Amsterdam, 4:15 p.m.

GIRLS SWIMMING

Amsterdam at Ravena, 4:15 p.m.

GOLF

Scotia-Glenville at Amsterdam, 4 p.m.

Broadalbin-Perth at Johnstown, 4 p.m.

Fonda-Fultonville at Mayfield-Northville, 4 p.m.

B-K-W at Fort Plain, 4 p.m.

Middleburgh at OESJ, 4 p.m.

SEPTEMBER 19

BOYS SOCCER

Johnstown at Amsterdam, 7 p.m.

GIRLS SOCCER

Amsterdam at Scotia-Glenville, 4:30 p.m.

VOLLEYBALL

OESJ at Fonda-Fultonville, 5:30 p.m.

Canajoharie at Fort Plain, 6 p.m.

Galway at Mayfield, 6 p.m.

CROSS COUNTRY

Amsterdam at Scotia-Glenville, at Indian Meadows, 4:15 p.m.

Johnstown at Broadalbin-Perth, at Saratoga Biathlon, 4:15 p.m.

GIRLS SWIMMING

Fonda-Johnstown at Glens Falls, 5 p.m.

GOLF

Scotia-Glenville at Broadalbin-Perth, 4 p.m.

Galway at Fonda-Fultonville, 4 p.m.

Fort Plain at OESJ, 4 p.m.

SEPTEMBER 20

BOYS SOCCER

Canajoharie at B-K-W, 4:30 p.m.

OESJ at Galway, 4:30 p.m.

Mayfield at Fort Plain, 4:30 p.m.

Bishop Gibbons at Northville, 4:30 p.m.

GIRLS SOCCER

B-K-W at Canajoharie, 4:30 p.m.

Galway at OESJ, 4:30 p.m.

West Canada Valley at Fort Plain, 4:30 p.m.

Broadalbin-Perth at Troy, 6 p.m.

Fonda-Fultonville at Amsterdam, 7 p.m.

VOLLEYBALL

Amsterdam at South Glens Falls, 6 p.m.

Broadalbin-Perth at Queensbury, 6 p.m.

GIRLS TENNIS

Amsterdam at Queensbury, 4:15 p.m.

GOLF

Gloversville at Amsterdam, 4 p.m.

Canajoharie at Galway, 4 p.m.

Schoharie at Mayfield-Northville, 4 p.m.

OESJ at B-K-W, 4 p.m.

SEPTEMBER 21

BOYS SOCCER

Broadalbin-Perth at Amsterdam, 7 p.m.

VOLLEYBALL

Hudson Falls at Amsterdam, 6 p.m.

Canajoharie at Middleburgh, 6 p.m.

Fonda-Fultonville at Duanesburg, 6 p.m.

Galway at B-K-W, 6 p.m.

Mayfield at Bishop Gibbons, 6 p.m.

GIRLS SWIMMING

Gloversville at Amsterdam, 4:30 p.m.

GOLF

Canajoharie at Fonda-Fultonville, 4 p.m.

Galway at Fort Plain, 4 p.m.

SEPTEMBER 22

FOOTBALL

Broadalbin-Perth at Glens Falls, 7 p.m.

Fort Edward at Canajoharie-Fort Plain, 7 p.m.

Fonda-Fultonville at Stillwater, 7 p.m.

BOYS SOCCER

Canajoharie at OESJ, 4:30 p.m.

Fonda-Fultonville at Northville, 4:30 p.m.

Middleburgh at Mayfield, 4:30 p.m.

Galway at Fort Plain, 7 p.m.

GIRLS SOCCER

OESJ at Canajoharie, 4:30 p.m.

Mayfield at Duanesburg, 4:30 p.m.

Broadalbin-Perth at Amsterdam, 6 p.m.

Northville at Fonda-Fultonville, 6 p.m.

VOLLEYBALL

Glens Falls at Broadalbin-Perth, 6 p.m.

GIRLS TENNIS

Amsterdam at Glens Falls, 4:15 p.m.

GOLF

Amsterdam at Broadalbin-Perth, 4 p.m.

Duanesburg at Galway, 4 p.m.

SEPTEMBER 23

FOOTBALL

Gloversville at Amsterdam, noon

CROSS COUNTRY

Galway Invitational, 9 a.m.

GIRLS TENNIS

Foothills Council Tournament, at Queensbury HS, 8:30 a.m.